Kwesta na “Ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych”

1 listopada 2016 na cmentarzu parafialnym w Brańsku odbędzie się kwesta na “Ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych”.

Kwesta ta organizowana jest od kilku lat na terenie całej Polski.  Środki z niej pozyskane pozwalają sfinansować prace prowadzone systematycznie przez Fundację Niezłomni, dzięki którym możliwe są: odnajdywanie miejsc pochówków, ekshumacje, identyfikacje genetyczne a także organizacja uroczystych pochówków  Żołnierzy Niezłomnych.

Zbiórka ta zarejestrowana jest przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pod nr 2014/572/OR.

Kwesta prowadzona będzie przez patrole harcerskie z 15 WDH “Inka” z Brańska – 1.11.2016 – w godzinach od 10 do momentu rozpoczęcia mszy świętej na cmentarzu oraz przez 0,5-1h po jej zakończeniu. Wolontariusze kwestować będa do zaplombowanych puszek z logo Fundacji Niezłomni. Posiadać też będą stosowne identyfikatory.

Kwesta połączona będzie z akcją informacyjną “Niezłomny jest w Tobie”. Akcja ta ma dwa główne cele. Pierwszym z nich jest informowanie rodzin ofiar komunistycznych zbrodni, których miejsca pochówku nie sa znane, o możliwości i sposobie przekazywania materiału genetycznego w celu identyfikacj ekshumowanych ofiar teraz bądź w przyszłości. Drugim celem akcji jest apel o przekazywanie informacji na temat miejsc pochówków osób pomordowanych przez komunistów  w latach 1944-1963.

d0d2e390e8122786c4eab3bca4372cc5_org

Serdecznie dziękujemy proboszczowi i dziekanowi brańskiemu – Ks. prał. dr Januszowi Łoniewskiemu za zgodę na kwestę na brańskim cmenatrzu.

Wszystkich, zgodnie z potrzebą ich serca, zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

Do pobrania także:

Pismo przewodnie Fundacji Niezłomni

Dokonania Fundacji Niezlomni 2016

Ulotka 1

Ulotka 2

Plakat - ogłoszenie DNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *