Brańsk

Pożegnanie ks. kan. Marka Wróbla

Zdjęcie ks. kan. Marka WróblaUrodził się 9 marca 1959 r. w Brańsku. Wychowywał się w Chojewie, w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Jego ojciec Celestyn Wróbel był żołnierzem podziemia niepodległościowego. W  latach 1966-1974 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Chojewie. Następnie uczęszczał do Technikum Melioracji Wodnych w Białymstoku, które ukończył w 1979 roku. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchowego w Drohiczynie. Tam też 23 czerwca 1984 roku przyjął święcenia diakońskie. 15 czerwca 1985 r. w Siemiatyczach przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bp. Władysława Jędruszuka.

Jako wikary posługiwał w parafiach:

Śledzianów (17.07.1985-17.06.1986),
Brańsk (18.06.1986-11.08.1989),
Bielsk Podlaski – Narodzenia NMP i św. Mikołaja (26.08.1989-19.09.1989), Bielsk Podlaski – Miłosierdzia Bożego (20.09.1989-30.06.1996),
Korytnica (01.07.1996-09.11.1997).

10.11.1997 został proboszczem parafii Budziska, posługę tę pełnił tam do 26.06.2015. Następnie został proboszczem w parafii Perlejewo.

W 1997 roku rozpoczął studia zaoczne w Instytucie Kształcenia Organistów Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie zwieńczone tytułem magistra.

W diecezji piastował następujące urzędy i funkcje:

wykładowca muzyki kościelnej w Diecezjalnym Studium Katechetycznym w Drohiczynie (1990-1993), Kolegium Teologicznym w Drohiczynie (1993-2000), Diecezjalnym Studium Organistowskim w Drohiczynie (2000-), członek Komisji ds. liturgii Diecezjalnego Komitetu Organizacji Pielgrzymki Jana Pawła II do Drohiczyna (1998-1999), drugi dekanalny wizytator katechetyczny w Dekanacie Łochowskim (2002-2006), dekanalny koordynator Światowych Dni Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej (2015-2016).

Za swoją posługę i postawę kapłańską otrzymał następujące tytuły i odznaczenia: medal Heleny i Ignacego Jana Paderewskich (2003), medal Komisji Edukacji Narodowej (2006), brązowy Krzyż Zasługi (2008), kanonik honorowy Kolegiackiej Kapituły Węgrowskiej (2008), Krzyż Papieski Diecezji Drohiczyńskiej (2010).

Wielki patriota, propagator wiedzy o podziemiu niepodległościowym. Uzdolniony muzyk. Przyjaciel harcerstwa i młodzieży.

Odszedł do Domu Ojca 11.11.2017 roku.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

– 14 listopada – o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Perlejewie,

– po Eucharystii doczesne szczątki śp. Zmarłego Kapłana zostaną pochowane na cmentarzu parafialnym w Chojewie.


Źródło: http://drohiczynska.pl/aktualnosci/komunikat-o-smierci-i-pogrzebie-sp-ks-kan-marka-wrobla/

 

One thought on “Pożegnanie ks. kan. Marka Wróbla

  1. Pingback: ks. kan. Marek Wróbel | ZHP Brańsk -

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *