Brańsk

Spotkanie autorskie z Robertem Radzikiem

Już 7.10.2019 o godzinie 15:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Robertem Radzikiem – autorem zbeletryzowanej, ale mocno opartej na faktach biografii por. Tadeusza Narkiewicza ps. “Ciemny” z Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.


Książka ta stanowi efekt blisko pięcioletniej, wytężonej, pełnej poświęcenia pracy w czasie które autor przemierzył setki kilometrów Podlasia i ziemi łomżyńskiej docierając do świadków i opisywanych miejsc. Autor w oparciu o nie zbudował wciągającą historię, w której obok wielu autentycznych wydarzeń i postaci znajdziemy też opowieść o honorze i zdradzie, miłości i nienawiść, wierności do końca. Całość okraszona jest pond 250 zdjęciami archiwalnych i współczesnych dokumentów.Także poprzednia praca Roberta Radzika spotkała się z dużym zainteresowaniem i dobrymi recenzjami. Wydany w 2017 zbiór opowiadań “Z otchłani niepamięci. Szkice i opowieści o Wyklętych z NZW” umiejętnie przybliża dzisiejszemu czytelnikowi klimat okresu powstania antykomunistycznego. Oba te dzieła przywracają pamięć o zapomnianych dziś postaciach, wydarzeniach i bohaterach. Oprócz tej ważnej historycznej funkcji są tez przykładem dobrze czytające się literatury, wartej polecenia każdemu, kogo interesują wojenne losy.

Kilka miesięcy temu wydane zostało też opracowanie “Wnutriennicy, czyli cena zdrady”, które stanowi zbiór makabrycznych historii pokazujących bestialstwo komunistycznego ustroju.

o tym cennym dorobku będzie można porozmawiać z autorem już 7.10.2019 w Bibliotece Miejskiej w Brańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *