Brańsk

Śmierć Alei Lipowej

W dniu 3.12.2014 dokonała się egzekucja alei lipowej przy ul Sienkiewicza w Brańsku.

Fot. M. Korzeniewski

Fot. M. Korzeniewski

Ostatnia dekada, to były bardzo trudne lata dla brańskiej zieleni. Niszczono ją konsekwentnie, o czym wspominano już na bransk.eu. To co się stało dzisiaj przeszło jednak wszelkie oczekiwania. W pień wycięto pozostałe jeszcze drzewa przy ul. Sienkiewicza.

Trzeba przyznać, że “ojciec” miasta wykazał się wielką odwagą i determinacją w tym dziele. Bez większego zastanowienia wydał wyrok w tej sprawie. I nie zmaże w żaden sposób jego winy to, że wykonawcą był Wojewódzki Zarząd Dróg.
Z ustaleń u Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody w Białymstoku wynika, że ponieważ droga jest w zarządzie wojewódzkim, decyzję o wycięciu musiał wydać burmistrz miasta.
Być może wszystko zostało wykonane zgodnie z prawem. Lecz czy zgodnie z wolą mieszkańców? Szkoda, ze podczas licznych zebrań i konsultacji przedwyborczych Pan Czesław Sokołowski nie zapytał co sądzą o tym Brańszczanie. No cóż.. bezkarność rozzuchwala. Udało się bez większych konsekwencji zlikwidować wszystkie drzewa na skwerze miejskim, obecnie wyłożonym płytą betonową, to… dlaczego by nie pójść dalej?
Decyzja z pewnością była bardzo szybka i zdecydowana. Wycięcie trwało kilka godzin. Drzewa rosły ponad 60 lat.
Z pewnością w to miejsce odsadzone zostaną jakieś krzewy, aby wszystko było zgodnie z prawem. Lecz czy ktoś z Brańszczan ujrzy jeszcze 60 letnią aleję lipową przy ul Sienkiewicza?
Mieczysław Korzeniewski
Fot. M. Korzeniewski

Fot. M. Korzeniewski

Fot. M. Korzeniewski

Fot. M. Korzeniewski

124 thoughts on “Śmierć Alei Lipowej

 1. Mieszkanka

  Na skwerze moim zdaniem bardzo dobrze, ze drzewa zostały zlikwidowane(były tylko one osłona dla pijaków ) teraz przynajmniej z centrum korzystają mieszkańcy.
  Jednak zieleń byłaby miłe widziana, wiec mam nadzieje ze zostanie zasadzone cos na
  miejsce tych drzew.

 2. mieszkanka

  I bardzo dobrze!Aby przejść na drugą stronę ulicy trzeba było wychylać głowę za te lipki bo nic nie było widać!!

 3. mieszkaniec

  “Aleja Lipowa ” hehe mocne – idzie nowe . Przechodząc na pasach na skrzyżowaniu Mickiewicza i Sienkiewicza trzeba było sporo się wychylić by wyjrzeć czy nic nie jedzie . 60-cio letnie lipy są ważniejsze niż ludzkie życie . Pan Mietek powinien zajmować się poważniejszymi spawami .

  1. Rafał Korzeniewski

   A jakimi sprawami powinien wg Ciebie zajmować się Pan Mietek?
   I czy w ogóle wiesz jakimi się zajmuje? 🙂

   Bezpieczeństwo przejść przez ulicę można podnosić na rożne sposoby – niekoniecznie poprzez wycinkę drzew. Natężenie ruchu w Brańsku w ostatnich latach znacznie wzrosło. być może więc jest to czas by pomyśleć np o sygnalizacji świetlnej.

   Poza tym pomyśl o tym, że paradoksalnie takie drzewa poprawiały bezpieczeństwo na chodnikach. Akurat w mieście lepiej jest, kiedy ktoś wjedzie w drzewo zamiast w przechodniów. Oczywiście najlepiej jest jak jedzie powoli, ostrożnie i nie wjedzie ani w jedno ani w drugie.

   Także z całym szacunkiem, ale akurat ten argument uważam za zupełnie nietrafiony.

   1. Rafał Korzeniewski

    Można też było po prostu wyciąć te drzewa najbliższe pasom, jeśli już nie było innego wyjścia. Jakoś nie wierzę, by dalsze drzewa mogły Ci przesłonić cokolwiek na drodze. To z miejsca obala optyka.

 4. PaulinaPe

  Jestem w szoku! O wycięciu dowiedziałam się przez przypadek, tez czytam na ten temat tutaj! Jestem w szoku i zła.Będzie teraz pusto i bez wyrazu!! Gdzieś widziałam zdjecia z przed kilkunastu lat z tymi drzewami jaki to dawało piękny klimat !! Aj ;( Naprawdę szok!!Co do nowej zieleni nie byłabym taka pewna. . . A szkoda wieka szkoda. . .

 5. branszczanka

  Faktycznie bezpieczne przejscie na pasach bylo utrudnione. raz malo brakowalo i zostalabym potracona przez samochod. Jednak przyznaje racje panu rafalowi. Nie trzeba bylo wycinac wszystkich drzew. Szczerze mowiac nie mam z tym wielkiego problem u, ale dobrze jest sie schronic w cieniu takiego drzewka.

 6. branszczanka

  A jezeli chodzi o park w centrum to nigdy chyba nie zrozumiem tak glupiego pomyslu. Latem park pustoszeje. Jak przebywac z dzieckiem w miejscu gdzie czlowiek zamiast wypoczac , smazy sie na wolnym ogniu.

 7. mieszkaniec

  Pomysł godny idioty, drzewa z tego co widać były zdrowe… co roku zresztą przycinane do “zera”. JaK NA WIOSCE !!!!!! Teraz przynajmniej widać okazałe kamienice i architekturę lat 70 tych w idealnym stanie. Centrum jak nigdzie w Polsce ! Nie ma już takich miast nawet w woj. Podlaskim. Tylko Brańsk jako jedyny trwale trzyma się szarych odrapanych budowli w centrum ! Nieważne że unia daje pieniądze ….. po co to komu ,żyjmy dalej w brudnej postkomunistycznej dziurze !!!! Łzy kapią mi na klawiaturę jak chodzę po tym mieście.

  1. mieszkanka

   To koszmar!!!!! Tak opustoszyć, tak zniszczyć!!!! Czy Pan Sokołowski zamieścił ten pomysł mordu w mswoim biuletynie wyborczym????Ależ piękne miasto, ależ miłość do przyrody i miasta! Tylko pogratulować przebiegłości i wyrachowania. Tak dalej a zniszczone zostanie to co dobre, co piękne. Miasto umiera,a raczej bardziej prawdziwe-miasto jest mordowane!

   1. mieszkaniec

    W swoim biuletynie wyborczym popisał się iście lotną umiejętnością cytowania PROSTACKICH przypowieści !!!!!!!! To że wygrał pokazuje nam jedynie w jakim środowisku się otaczamy…. Odnośnie biuletynów dwóch kandydatów to przepaść miedzy tymi Panami jest tak ogromna ze powinni obaj żyć w innym stuleciu. Czytając ” przemyślenia ” Pana Sokołowskiego kładłem się ze śmiechu !!! I to humanista ! ( trzymajcie mnie ) Ale….na wyborach trafił ! I to idealnie tyle że do Idiotów.

    1. Rafał Korzeniewski

     Bardzo proszę o to, by się na tym forum wzajemnie nie obrażać. Miasto jest dość mocno podzielone, co widać choćby w wynikach wyborów. Brnąc w te podziały niczego nie osiągniemy. Dyskutujmy, ale starajmy się unikać inwektyw. Jeśli już ktoś nie może się powstrzymać, to niech przynajmniej się podpisze.
     Jeśli jakiś post w moim odczuciu pójdzie zbyt daleko – tzn będzie zbyt obraźliwy, to będę musiał albo go edytować – wstawiając gwiazdki w miejsce usuwanych słów, albo usuwać w całości.

     Na forum pojawiło się już kilka takich wpisów, które są na granicy. Zarówno z jednej, jak i drugiej strony sporu.

     Bardzo proszę o wzięcie sobie tej uwagi do serca.

 8. brańszczanka

  Żal, naprawdę Żal tych drzew! Wczoraj patrzyłam na to z niedowierzaniem, tylko zastanawia mnie fakt, dlaczego zostawiono kilka szt. dosłownie…?
  Ale wydaje mi się że to nie była decyzja naszych władz, droga jest wojewódzka i to oni decydują ostatecznie o takich sprawach, wiec nie potrzebna chyba jest nagonka o obecnym włodarzu.

 9. brańszczanka

  A co do budynków, chodzi o blok obok placu miejskiego to proponuję, żeby to mieszkańcy tego bloku wzięli się za to( chyba większość mieszkań jest wykupionych) więc niech sami dbają o stan ich bloku, tak jak każdy inny dba o swój dom, podwórko….a nie słychać tylko pogłoski: ” burmistrz nie wymienił żarówki na klatce, burmistrz nie wywiózł śmieci, koszy nie umył…itp” weźcie się ludzie sami za robotę a nie tylko na rogatkach stać czy pod sklepem z butelką w ręku i narzekać….

  1. Podpis

   W mieście gdzie 80 % ludzi pracuje na umowach zleceniu, gdzie intendenta w szkole zarabia więcej niż ludzie, którzy na to naprawdę zasługują, jak można na własny koszt
   wymalować domy czy mieszkania – nie wszystkich na to stać.. Bloki na ul Rynek są dopiero od paru miesięcy w rękach mieszkańców… Przez lata nie były ani razu odnawiane.
   Wspomniano tu o Ciechanowcu, tam władze miasta uchwaliły, że Urząd poniesie koszty w renowacjach ( malowanie ) zewnętrznych fasad domów za najniższą cenę farb, ci mieszkańcy, którzy chcieli lepsze, a zarazem droższe farby musieli dopłacić różnicę w cenie. Odnawianie było obowiązkowe. I to widać. A zieleń w mieście … Zobaczycie jak będzie szaro i smutno na wiosnę i latem.

 10. brańszczaninnnnn

  Jakie bezpieczeństwo na pasach!? Nigdy nie było tam żadnego potrącenia pieszego, a jeżeli jedzie ktoś w tym miejscu 80-100km/h to żadna wycinka nie pomoże. W słoneczne dni można było przejść się w cieniu, które dawały drzewa. Zobaczycie teraz bezpieczeństwo latem jak piesi będą oślepiani przez słońce. ŻALLLLL

 11. brańszczak

  Proponuję na miejsce drzew postawić betonowe słupy co bęedzie nawiązywać do naszego “pięknego” placu miejskiego. Nowa “betonowa moda”. Tragedia…

 12. branszczanka

  Jaki to żal d..ę ściska,że się wyborów nie wygrało.A ciekawe kto komu płacił żeby zadymy robić wokół Pana S.Do pewnego momentu miałam Pana B.za porządnego człowieka,ale dopuszczać sie takiego zachowania to wstyd i hańba!Nie udało się teraz to może następnym razem.Nie lepiej wstać,otrzepać się i pogodzić się z porażką?Szykanować Włodarza za każdą dobrą “rzecz” jaką teraz wykona.Ludzie! ogarnijcie się,a niby każdy TAKI inteligentny:/ Nie wstyd Wam? Tylko marudzić,narzekać…itp. A ciekawe co byście mówili,gdyby to Pan B. został burmistrzem i akurat wczoraj również wycięliby te 60-letnie drzewa? Wtedy NA PEWNO wszystko byłoby w porządku.Jak Wy teraz będziecie przechodzić obok Pana S.jak Mu spojrzycie w oczy,a nóż będzie sytuacja,ze trzeba Go będzie poprosić o pomoc i co wtedy…
  Wstyd,WSTYD za Was!

  1. monika

   Czy ty rozumiesz, że burmistrz musiał wydać zgodę na wycięcie drzew? Musiał o tym wiedzieć i na pewno nie dowiedział się o tym wczoraj

    1. zbulwersowany

     Ta brańszczanka, która tak przychylnie pisze o tym mordzie chyba sama wybiera się do tego Pana by prosić o pomoc?? Jak my mamy spojrzeć Mu w oczy??? Chyba odwrotnie-jak ten Pan może spokojnie podnosić głowę i patrzeć w oczy? Jak pisała Monika, nie dowiedział się o tym wczoraj, musiał wyrazić zgodę na tę rzeź. Dlaczego nie wspomniał o tym w przedwyborczych spotkaniach, dlaczego nie skonsultował z mieszkańcani-chyba to my płacimy temu Panu, nie odwrotnie. Proponuje zmusić mózg do myślenia,ruszyć głową, by nie być tą “dla której głowa pełni tylko rolę zatyczki, by deszcz nie napadał do środka”.
     A swoją drogą takie właśnie zdanie ma o swych wyborcach gospodarz miasta-pieknie,prawda???

     1. monika

      Głosowałam na Czesława ale to co zrobił to jakby mi plunął w twarz. Nigdy więcej nie zrobię tego błędu i nie zagłosuję na niego

  2. Barbara

   “branszczanko”, prosze sie uspokoic, prosze panowac nad emocjami, prosze nam wiecej nie pokazywac swojej niezaprzeczalnej “klasy”:)

   A swoja droga niezwykla jest ta umiejetnosc przypisywania innym swoich metod …hmm.

  3. Podpis

   Tu w tej wycince nie ma dobrych rzeczy …..
   A wygrana ok 40 głosami w prawie 3500 Mieście zobowiązuje nowe władze do słuchania wszystkich ludzi. Nie ma wygrałem i robię co chcę. A to , że jest taka strona
   to bardzo dobrze. Oby była aktywna przez najbliższe 4 lata. Musimy wszyscy troszczyć się o dobro miasta ( takie były założenia przedwyborcze, u jednej i drugiej strony ). A mieszkańcy niech czuwają na wydawaniem społecznej kasy. I jeżeli komuś nie podoba się wycinka drzew to niech sobie o tym napisze – ma prawo. A może nie ma 🙂

 13. zbulwersowany

  Co to za rządy, co za gospodarka, co za gospodarz??? Wyciąć park, bo po co bawić się w ratowanie zdrowych drzew. Wyciąć stare, 60-letnie drzewa przy ukicy bo po co! Przeszkadzały przy przejściu przez ulicę??? A czy ta pani nie wie że przechodzi się w miejscach do tego przeznaczonych?Na pasach, droga Pani, na pasach, a nie jak święta krowa gdzie się komu podoba. I drzewa w tym niby przeszkadzały? Więc albo Pani ograniczona, albo wzrok szwankuje(kłania się wizyta u okulisty). Te drzewa nic nie zawiniły, nikomu nie przeszkadzały, były zawsze odkąd sięgam pamięcia, a mam 50 lat. Co za bezduszność-okropieństwo!

 14. brańszczanka

  Ludzie! a co on czyt. Burmistrz obecny Wam takiego złego zrobił??? Dlaczego żywicie do niego taką nienawiść? Tutaj jak i na facebooku obrzucacie go błotem jak tylko można, nie rozumiem tego…możecie mi rozjaśnić umysł? czy myślicie że jakby został Bańkowski burmistrzem zmieniłoby się diametralnie na lepsze w Brańsku? Uważam że nie. Zaden z tych kandydatów startujących w wyborach nic by nie wniósł lepszego do naszego miatsa, wiec dajmy się wykazać w obecnej kadencji wtedy bedziemy mogli oceniać… pozdrawiam

  1. zbulwersowany

   A ja proponuję by ta Pani takie piękno wprowadziła na wlasym podwórku-beton! Ale gdy beton w głowie to…….A palma? Niektórym odbiła, tak proszę Pani.

 15. Gość

  O czym wy piszecie, burmistrz jaki jest taki jest, każdy robiłby to samo. A co do władzy to pamiętajmy o 17 radnych którzy nie wiadomo do czego są. Brańsk to wielka metropolia i wszyscy są potrzebni.

  Tylko do czego.

  Ja wiem tylko tyle że w naszym woj. są mniejsze miejscowości lepiej wyglądające i zadbane, bez parkingu w centrum miasta z darmową myjnią samochodową.

 16. do bardzo aktywnej brańszczanki

  Skoro tak bardzo podobają się Pani takie “kosmetyczne”zabiegi,to proszę wnieść prośbę do burmistrza o postawienie sztucznej palmy,tęczy na wzór Warszawy.Zawsze będziemy mieli”zieleń”i tęczowy świat,wszak jesteśmy nowocześni…Żałosne.

 17. janina f

  jaka opcja ,taka opinia nie wiem czy należało czekać,aż jeden czy drugi oszołom wypali po pijaku w jedno czy drugie drzewo i tak powoli wszystkie trzeba będzie wyciąć tylko ślepy chyba nie widział że są chore i mało estetyczne [być może to przyczyna złego przycinania] i racja ,że trzeba było się wychylać ,żeby przejść na drugą stronę[to dla tych co to wolą wąchać spaliny w swoim aucie a nie chodzą pieszo] nikt jakoś nie robił afery kiedy wycięto lipy na Mickiewicza
  uważam,że konserwator przyrody miał tu coś do powiedzenia i nie zostało to zrobione bezprawnie

  1. Barbara

   Janino, jesli jak mowisz “jeden czy drugi oszolom” jadacy zbyt szybko ma w cos wypalic, to moze nie dla niego, ale dla przechodniow byloby lepiej, zeby wypalil w drzewo niz w nich.
   Druga sprawa, to, jak juz wczesniej wspomnial Rafal, swiatla na skrzyzowaniu z opcja zmiany z czerwonego na zielone “na zyczenie”. Wszedzie gdzie ruch nie jest zbyt nasilony montowane sa takie wlasnie. Naprawde sprawdzaja sie.

   Poza tym podobna historia wyciecia mogla miec miejsce w Cieszynie, ale nie miala.
   Mieszkancy w czas poinformowani o planach wyciecia zaprotestowali i uratowali drzewa.

   http://gazetacodzienna.pl/artykul/gospodarka/cieszyn-wygralismy-drzewa-z-ul-sienkiewicza-ocalone

   Jakiekolwiek argumenty byly za wycinka w Bransku ludzie nie powinni byc postawieni przed faktem dokonanym.

 18. janina f

  I jeszcze jedno,pisze się ,że będą powstawiane słupy w miejsce drzew,może to i racja,bo w większości służyły za słupy ogłoszeń,poopinane pinezkami,pooklejane taśmami i jakoś wtedy żaden miłosnik przyrody nie interweniował[a może też uczestniczył w tym jak to się pisze powolnym mordzie] ajuż tak na marginesie ,to dla tych co w latach 60-70-tych nie było na świecie,to był piękny obraz[młode,zdrowe lipki i klomby róż]to można było nazwać aleją ,dzisiejszy obraz nie ma nic wspólnego z aleją.Dziwi mnie też twierdzenie,że w cieniu lipki mozna było się skryć od słońca ,przecież to po tej stronie ,gdzie i tak jest cień ale żeby o tym wiedzieć to trzeba tamtędy codziennie i o każdej porze dnia chodzic.

  1. Rafał Korzeniewski

   Pani Janino – proszę się nie pogniewać o to co teraz napiszę. Niech Pani pisze za siebie a nie za innych. Uogólnienia typu “nikt nic nie zrobił” są nieprawdziwe i są krzywdzące.
   Być może Pani nic w tych sprawach nie robiła, być może nie zna Pani nikogo, kto by coś w tej sprawie zrobił, ale to nie oznacza, że nic się nie wydarzało.
   Robiono wiele razy – w tym także w sprawie przypinania ogłoszeń do drzew. Sam zwracałem kilkukrotnie na to uwagę innym osobom, jak też i widziałem jak robiły to inne osoby. Nie porównujmy też wpięcia pinezki w korę drzewa do zrobienia z niego słupa, czy jak teraz pieńka. To trochę inna skala problemu.

 19. mieszkaniec

  Ciekawe co będą wszyscy pisać jak na wiosnę w miejsce tych “pięknych ,zdrowych 60-cio letnich lip” będą rosły ozdobne drzewka fajnie kwitnące ? A w sumie to wiem -poklepywacze po pleckach pana bańkowskiego napiszą że lipy i tak były piękniejsze 😀 Pewnie zaraz jeszcze ktoś napisze że te lipy to sam Piłudzki sadził 😀 W centrum miasta jest strefa konserwatorska i każdy z byle pierdołą do konserwatora musi lecieć a my się o lipy kłócimy . parodia . A przegrywać to chyba też trzeba umieć 😀

  1. Rafał Korzeniewski

   Chcesz powiedzieć, że jak ktoś przegrał wybory, to już nie może mieć swojego zdania?
   Tykasz ludzi po nazwisku – do tego bez elementarnej kultury pisania, wyrażonej choćby w zwrotach grzecznościowych.
   Zauważ, ze Ci ludzie znaleźli w sobie na to odwagę – a Ciebie nie stać nawet na to, by się pod własnymi słowami podpisać swoimi imieniem i nazwiskiem..
   Popracuj nad tym kolego, a potem wyrażaj swoją opinię.

  1. do Pani Janiny F

   A co Pani powie na to gdy taki jeden czy drugi oszołom(jak to Pani pisze) wypali w przechodnia idącego po chodniku? Chyba lepiej by wypalił w drzewo ni żw niewinnego człowieka. A gdyby tak ten oszołom zatrzymał się na Pani, a nie drzewie? Więc drzewa ponosiły winę za pijanych kierowców i za wypalanie w nie, i za to zostały ukarane? Twraz już napewno będą trzeźwi, a Pani będzie bezpieczna na odsłoniętym chodniku? Brawo Pani Janino, iście cudowny przepis dotyczący zapobieganiu jeździe na rauszu, tylko jak zapobiegać głupocie którą Pani zaprezentowała?
   Tak, to prawda,kiedyś lipki były młode i piękne, klomby róż również. Co stoi na przeszkodzie by róże kwitły nadal? A że lipki miały swoje lata? Owszem, nie znaczy to jednak że nie można było pielęgnować ich jak należy, nie znaczy że były paskudne i psuły wygląd.Przeciwnie. Tylko rokrocznie pastwiono się nad nimi niemiłosiernie. Zapewne pamięta Pani (skoro takie wspomnienia) te młode lipki, i przyznaje sama że były piękne. Domyślam się, że ma już Pani swoje lata, zapewne kiedyś też była piękna i młoda.Idąc tokiem Pani rozumowania-czy dlatego że dziś minęło” trochę” lat i uroda zapewne przybladła, należałoby wymienić Panią na” lepszy model”? Czy dlatego że jest Pani starsza ,ktoś inny z tego powodu może Panią pozbawiać prawa do istnienia? Może to ostre porównanie, ale od małych, niewinnych czynów już tylko krok do wielkich okropieństw.
   I ostatnia rzecz- dobry gospodarz pielęgnuje, leczy, zabiega, dba. Nigdy odwrotnie. Dobry człowiek kocha przyrodę i ludzi. Dobry włodarz sznuje społeczeństwo, nie robi nic za jego plecami jak zrobił to Pan Sokołowski.

   1. janina f

    Stało się bardzo modne,ze dzisiaj się wszystko częściej wymienia niż kiedyś.Owszem istnieć mam prawo i będę żyła tyle,ile mam przeznaczone.Pobladłej niestety nikt nie chce.Bo w jednej pracy niewydajna,w innej juz nieatrakcyjna a i stażowy wysoki.Jestem za tym by w to miejsce przyszli młodzi atrakcyjni i kompetentni.Mój czas już minął.Ale to nie znaczy,że nie mam prawa wypowiedzieć się.I nie nadużywajmy słów,Podróżując tu i ówdzie widziałam powycinane połacie lasów a po niejakim czasie zasadzone młode w ich miejsce.Ma to chyba jakiś sens?Myślę ,że jest o to kogo zapytać.

 20. janina f

  Nie mam się o co obrażać,ale jest rzeczą jasną,że nie wszyscy mają jednakowe prawo wypowiadać się w tej kwestii,bo to jednorazowa miłość do przyrody.Ja szanuję to co mnie otacza,dbam o zieleń na swojej posesji i zielonej trawy nie zamieniłam na beton,co masowo robią inni.Najlepiej u siebie kostka,kilka iglaczków,bo to modnie, nowocześnie i wtedy jakoś żar z nieba nie przeszkadza.jestem za tym ,żeby w mieście było dużo zieleni,pełno kwiatów,ale niech ta zieleń też rozrasta się wokół naszych domów ,które w większości są jednorodzinne.A co do alei,to myślę,iż nasi wnukowie,kiedy będą w naszym wieku,będą się zachwycać aleją piekniejszą od tej co była.OPTYMIZMU,bo tu trzeba czasu.

  1. czytelniczka

   To skandal! Wycięcie chorych drzew , to rozumiem, ale zdrowe? Były stare? Przecież mamy szanować to co stare, pielęgnować historię, zabytki. I jak dowiaduję się było to planowane już dawno. Panie Burmistrzu! Dlaczego nie wyciął Pan tych drzew przed wyborami? Dlaczego nie zamieścił tego pomysłu w ulotce wyborczej, dlaczego zamiar ten ukrywał przed wyborcami? Jest Pan podstępny,nie można Panu ufać. A ludzie są pamiętliwi. Już na Pana nie oddam głosu, nie jest Pan wiarygodny. WSTYD!!!

 21. x

  Zgadzam sie z branszczanka.to zwykla nagonka na pana sokolowskiego. Gdyby wycial ktos inny pewniee nie byloby problemu..pisze anonimowo poniewaz jutro za taki komentarz pewnie mialabym nieprzyjemnosci.burmistrz podjal decyzje i to jego prawo. watpie zeby chcial nam zaszkodzic. On tez tu mieszka. Niestety nie da sie zrobic tak aby kazdy byl zadowolony.opinie sa podzielone i tyle. kazdy ma swoje racje. Proponuje nie gnebic burmistrza. To czlowiek jak kazdy z nas. Niech robi co trzeba. wszystko bedzie na pewno w porzadku.

  1. branszczanka

   Dziękuję.Przykro jest jak czyta się takie rzeczy i że jest tyle zawistnych ludzi w naszym społeczeństwie.Z przegraną też trzeba umieć się pogodzić…ale niestety,dwa dni po wyborach i wygranej Pana Sokołowskiego -wszyscy stali się “obrońcami zieleni”…i tak będzie ze wszystkim.Powodzenia i dużo siły dla Pana Burmistrza!!
   Pozdrawiam

   1. obserwator

    Brańszczanko, na twoje”ale niestety,dwa dni po wyborach i wygranej P. Sokolowskiego wszyscy stali się obrońcami zieleni” odpowiem tak- niestety ale dla nas, wyborców. Bo oto dwa dni po wyborach Pan Sokołowski pokazał prawdziwe oblicze. Pokazał że ma w d…. konsultacje ze społeczeństwem, że nie liczy się z opinią ludzi i ma w nosie co na to odpowiedzieliby ludzie gdyby zapytał. Tyle planów i zamierzeń przedwyborczych, dlaczego przemilczał tę”czystkę” skoro miala być taka dobra dla miasta, dlaczego nie pochwalił się wspaniałym pomysłem? A to dlatego “myśląca” brańszczanko, że wiedział dokładnie iż ta wątpliwie czysta wygrana byłaby pewną przegraną.
    “Sa normalni ludzie w społeczeństwie”piszesz… Raczej pozbawieni rozumu,serc,ślepi i chorzy na nieuleczalną chorobę zwaną znieczulica. Tacy ludzie są wrzodami społeczeństwa, przynoszą więcej strat niż korzyści.

 22. x

  Poza tym musze dodac ze nie wypada obrazac ludzi ktorzy glosowali na pana sokolowskiego. ,, . Mieszkamy w wolnym kraju, kazdy ma prawo glosowac jak chce. Nawet gdyby mial jeden glos wiecej to i tak to nie ma znaczenia.wygral i tyle. Sam sie nie wybral, prawda?? Ludzie wybrali.

 23. 0.n.a.

  Pani Janino zgadzam sie z Panią całkowicie, a co do usuniętych drzew to ich obrońcy,walczący niczym nawiedzeni ekolodzy,widać z obiektywnego punktu widzenia że owe lipki to tylko punkt zapalny do tego by wyładować swoje frustracje po przegranych wyborach.. jak widać po wynikach kogoś tu mocno zabolało w tym roku.. jak widać w Brańsku najbezpieczniej jest nic nie robić,wtedy ma się spokój jak poprzednik,a park z fontanną też przeszkadza,bo lepsza była poprzednia parkowa melina no brawo, rozwijajcie dalej swój tok myślenia,zamiast się cofać może czas się w końcu pójść do przodu..

 24. x

  Popieram o.n.a . Lepiej nie da sie tego ujac. tu nie chodzi o drzewa, o zielen , o park tylko o to by dopiec burmistrzowi za to ze wygral 🙂 to smieszne.bylo to pisane wiele razy ale powtorze: trzeba umiec przegrywac!! A to co czytam ostatnio tutaj i na fb, te zenujace wpisy krytykujace sokolowskiego ktorych autorami jest miedzy innymi najblizsze otoczenie pana bankowskiego ( bo przeciez na fb nie ma anonimowosci) to utwierdza tylko w przekonaniu ze wybor byl sluszny, ze sokolowski zasluzyl ma nasze glosy. On ani jego rodzina nie obrzucaja blotem na fb ludzi ktorzy glosowali na bankowskiego. Burmistrz zachowuje klase.pozwolmy mu pracowac.

  1. Barbara

   Tak, na FB nie ma anonimowosci i prawdopodobnie dlatego nie piszecie tam tylko tu.
   Tutaj jest fajnie mozna sie podpisac x, branszczanka, branszczanin … i uzywac do woli.
   A co do tego obrzucania blotem, to zastanow sie ile razy przy okazji tematu wycinki pojawilo sie nazwisko Bankowski. Ale Wy tego nie widzicie, bo to WY oczywiscie to wieczne OFIARY nagonki! To jest strasznie znamienne i dla burmistrza i dla jego najbardziej zagorzalych zwolennikow – ZAKAZ KRYTYKI!
   Moja porada – przeczytaj jeszcze raz Biuletyny Sokolowskiego, i zobacz kto nadal taki kierunek.
   I jeszcze jedno, sposob w jaki sie wygrywa i zdobywa glosy tez sie liczy.
   Dla mnie Bankowski i tak jest wygranym!

 25. Lipniak

  Jak każdy wielki przywódca Pan Czesław zasłużył na przydomek CZESŁAW WIELKI, CZŁOWIEK KTÓRY SIĘ LIPOM NIE KŁANIAŁ.
  Po przeczytaniu tekstu zamieszczonego na http://zhp.bransk.eu/2014/12/03/capstrzyk-z-okazji-rocznicy-wybuchu-powstania-listopadowego/ chyba wiem dlaczego lipy spotkał taki los.
  Pan Burmistrz znany brański działacz społeczny, pedagog, wychowawca nie mógł tak obojętnie przejść wobec faktu, że zieleń miejska nie potrafi okazać należytego szacunku WŁADZY LUDOWEJ.
  Kto jak kto ale Pan Czesław to wie, że władzę należy kochać i szanować, jeszcze w czasach PRL zasłyną akcją zdejmowania krzyży by lud ciemny przed zabobonem chronić.
  Niegdyś homo sovieticus dziś światły europejczyk o szacunek do samego siebie upss przepraszam do władzy ludo…. nie demo…. po prostu władzy ma, i społeczeństwa też nauczy w końcu “uczyciel”
  Nie wiem nie widziałem ale czy nie mogło być tak, że Pan “BURMISZCZ” wracał wieczorkiem z jakiegoś ważnego spotkania a tu proszę wiejskie lipy za przykładem młodzieży z ZHP nie zauważyły lub też nie chciały zauważyć i nie ukłoniły się Panu na włościach.
  No tego to było już za wiele… czas dać nauczkę chamstwu i zaściankowi, niech ciemnogród wie gdzie jego miejsce a młodzi niech się cieszą tylko reprymendą, następnym razem może wyjść LIPA.
  PS. miało być strasznie wyszło śmiesznie i sam nie wiem czy płakać czy śmiać się i jak tak to z kogo z siebie, mieszkańców, Burmistrza?
  Mówią, że rodziny się sobie nie wybiera ale przecież takie małe miasteczka zawsze są jak rodzina i tym jednym przypadku mogą ją sobie wybrać, najważniejsze żeby w rodzinie zostało.

 26. s

  Co sie tak uczepiliscie tego burmistrza??? Lip nie ma i nie ma co rozpaczac.gdybyscie sie przejmowali ludzmi, ktorym na chleb brakuje , tak jak sprawa drzew to by bylo godne uznania. Ale niedostatek to powazny i realny problem wiec lepiej zabic nude drzewem i docinkami. Brak slow , wiec koncze.

  1. Rafał Korzeniewski

   A może… zamiast krytykować innych, opowiesz o własnych działaniach, które są godne uznania?
   Może zamiast czekać, aż ktoś coś zrobi, sama zaczniesz jakaś akcję – choćby taką, by pomóc choć jednej potrzebującej osobie.
   Skoro jesteś tak wrażliwa i dostrzegasz ten realny problem, to opisz go – najlepiej z propozycją, jak można pomóc, jak można go rozwiązać.
   A ja obiecuję, że taki tekst pomogę zredagować i na bransk.eu umieszczę i pomogę jeszcze jaką umiem i mogę.
   Sprawdźmy jak zareagują na to Brańszczanie, sprawdzimy jak zareagują na to władze miejskie. Może wspólnymi siłami uda się taki problem rozwiązać.
   To jak będzie? Mogę liczyć na to, że się jeszcze w tej sprawie odezwiesz?

  1. Rafał Korzeniewski

   Aniu – wyżej napisałem w odpowiedzi na post s.

   Jeśli się przyjrzysz, to zobaczysz, ze dialogi są pogrupowane w wątki – ramka szara – w niej ramka biała i tak na przemian.

   jeśli chcesz odpowiedzieć na czyjś post to kliknij w Reply↓ pod daną wypowiedzią. Z tego co widzę, wcześniej po prostu wpisywałaś odpowiedź na samym dole. Właśnie wtedy robi się nieczytelnie;)

   Mam nadzieję, że teraz będzie Ci już łatwiej orientować się w tych dyskusjach.
   Pozdrawiam.

 27. s

  Panie rafale tak moge sie pochwalic. Chociaz nie wypada. Pomoglismy ze znajomymi jednej rodzinie .zebralismy co sie dalo. Moze pan powie ,, jedna rodzina coz to bylo…,, jednak ja jestem dumna. Sama mam nieciekawa sytuacje i dalam tyle ile moglam.

  1. Rafał Korzeniewski

   To bardzo pięknie z Pani strony i ma Pani powód do dumy.
   Choć może nie warto na tym poprzestawać? Moja propozycja była jak najbardziej poważna.
   Często jest tak, że samemu trudno jest coś zrobić – ale kilka osób razem to już jest jakaś siła.

   Jestem też przekonany, że tak jak Panią było stać na ten piękny gest, tak też stać było na niego wiele spośród tu piszących osób. I myślę, że w niczym tu nie przeszkadza zainteresowanie losem drzew. Wręcz przeciwnie – jeśli ktoś jest wrażliwy na te małe krzywdy, to tym bardziej będzie wrażliwy na te większe.

   Proszę pamiętać, że moja propozycja jest aktualna.

 28. janina f

  Dobrze że jeszcze ktoś potrfi się zastanowić i spytać kto do kogo pisze.Więc ja do Lipniaka,a co tu wspólnego mają krzyże?Ten temat został już dawno wyjaśniony .Lipa ,no cóż dobry materiał rzeżbiarski ,więc jest coś wspólnego.A

  1. Lipniak

   Mylisz się krzyże mają z tym wiele wspólnego, po prostu pokazują jakim człowiekiem był i jest Pan Burmistrz.
   Temat zdejmowania krzyży został wyjaśniony? Wskaż gdzie można o tym poczytać chętnie zapoznam się z tym co w tej sprawie ma do powiedzenia zainteresowany.

   1. janina f

    Otóż mam dużo do powiedzenia,tak się składa że byłam świadkiem,inną rzeczą jest,iż osoba ,której się stołek spod tyłka wymykał postanowiła wejść w układ z ówczesnym burmistrzem,przecież jak zawsze coś za coś.Za krzyże to była odpowiedzialna między innymi pani co to już jej w Brańsku dawno nie ma.Burmistrz sam nie zdjął krzyża i osoba mu podległa nie poniosła żadnych konsekwencji.A ze w społeczności tak religijnej dobrze w ten temat uderzyć,bo się dobrze sprzeda.I z tego miejsca jeszcze raz mówię ,że to oszczerstwo,nie dla tego,by bronić burmistrza ale prawdy.I w tym miejscu powiem jedno,osoba ,która ten fałsz zasiała powinna się publicznie do tego przyznać .ńie na kłamstwie buduje się przyszłość.To właśnie była wielka lipa,a wielu w nią uwierzyło.

    1. Lipniak

     Chyba nie zrozumiałem, tzn. była Pani świadkiem czegoś co nie miało miejsca? Poza tym jaki układ, kogo z kim i co ma do tego burmistrz w tamtych czasach był naczelnik a Pan Czesio zdaje się pełnił funkcję inspektora oświaty.
     Na koniec najlepsze słynne wiem ale nie powiem!

     ps. jak wszyscy na tym forum przyznaję się że ja to ja a imię me LIPNIAK
     daj przykład dobra kobieto to i inni pójdą ta samą drogą

     1. monika

      Najgorsze w tym wszystkim jest milczenie władz. Co będzie dalej? Posadzą nowe? Poszerzą drogę? Zostawią tak jak jest?

     2. janina f

      przepraszam o jaki przykład chodzi?powiem wprost,przyszedł pan inspektor i powiedział że dostał polecenie aby zdjąć krzyż ,osoba odpowiedzialna za placówkę powiedziała że tego nie zrobi,inspektor powiedział ze też tego nie zrobi .,na tym sprawa została zakończona,nigdy więcej nikogo nie było w sprawie krzyza.

     3. monika

      Pani Janino, chciałabym tylko uściślić. Była Pani naocznym świadkiem całego zajścia?

     4. Rafał Korzeniewski

      A ja chciałbym dopytać się jeszcze o szczegóły?

      Kto był wtedy odpowiedzialny za placówkę?
      I dlaczego ten ktoś, odpowiedział inspektorowi, że tego nie zrobi, skoro to inspektor dostał takie polecenie?

      Mam przypuszczenie, że to mogło wyglądać tak, że to inspektor wydał takie polecenie osobie odpowiedzialnej za placówkę, a ta osoba się nie zgodziła. Być może też odpowiedziała, że jeśli inspektor chce to niech sam zdejmie.
      Inspektor pewnie wydał takie polecenie, ponieważ sam je otrzymał od kogoś innego i zapewne sam krzyża zdejmować nie zamierzał… co nietrudno zrozumieć – szczególnie w tak katolickim mieście jak Brańsk

      Przepraszam, że tak dociekam, ale ja już po prostu tak mam, że jeśli coś nie jest do końca dla mnie jasne, to próbuję to lepiej zrozumieć.

     5. janina f

      czy jestem dobra i czy mówię prawdę to mnie osądzi Sędzia Sprawiedliwy,niczego nie zmysliłam i nie kłamę bo nie mam i nie będę miała żadnej korzysci od nikogo nie oczekuje żadnych profitów ,jestem normalną osobą a nie krętaczem i zadna opcja ani mi nie pomogła ani nie zaszkodziła

     6. Rafał Korzeniewski

      Ale przecież nikt tu Pani kłamstwa nie zarzuca.
      Po prostu tak ogólnikowo Pani tę sytuację opisała, że brakuje w niej logicznych związków. Mi osobiści taki przebieg rozmowy wydaje się po prostu bezsensowny. Wspomniała Pani, że była świadkiem zdarzenia, stąd moje dopytywanie.

     7. Lipniak

      W takim razie brawa dla Pani Dyrektor bo choć była szczebel niżej niż Pan Inspektor to nie bała się a może i bała ale potrafiła przeciwstawić czego w/w zrobić nie potrafił lub nie chciał.
      Czy wie Pani jak było w innych miejscach?

    2. Lipniak

     Oczywiście chodziło o przykład z podaniem personaliów, ale skoro nikt nie podaje to i ja nie zamierzam.
     Co do całej sytuacji to faktycznie było niemalże tak jak Pan Rafał napisał, przyszedł Pan inspektor i nakazał zdjęcie krzyży, na to otrzymał odpowiedź, że jak chce to niech sam zdejmuje i dotyczyło to konkretnej placówki dla najmłodszych.
     A co z resztą placówek na terenie gminy? Może Pani Janina – świadek podpowie.
     Niektórym wydaje się, że pamięć ludzka jest po jakimś czasie kasowana i często niestety tak się dzieje, ktoś kiedyś napisał ” tym którzy nie znają własnej historii dane ją będzie przeżyć jeszcze raz” , niestety mam wrażenie, że tak właśnie dzieje się w tej chwili.

     1. janina f

      więc jeszcze raz do rzeczy.Są lata 80-te.Była pracownica p-la zawiesza krzyż.W tym czasie do placówki prowadza swoje dziecko p.przewodnicząca POP Kaniewska.To dla niej nie podoba się krzyż i to ona posłużyła się inspektorem.Inspektor przyszedł do dyrektora bardziej jako kolega niż zwierzchnik.Wówczas miała miejsce taka rozmowa:w p-lu wisi krzyż.Dyrektorka odpowiedziała,że Go nie wieszała i zdejmować nie będzie,a inspektor odpowiedział,że też tego nie zrobi.W/w pani jeszcze raz interweniowała,kiedy dzieci były zaprowadzone na błogosławieństwo.Wtedy dyr. w obawie przed konsekwencjami zbierała podpisy od rodziców,że wyraziły na to zgodę.Kiedyś podczas jakiegoś spotkania wyraziła taką to opinę:jestem zachwycona przedszkolami w ZSRR,tam na każdym placu stoi malutka figurka Lenina.Być może była wysłana aby szczególnie działać wśród pracowników oświaty.Po latach ktoś sfałszował wydarzenie dla swojej korzyści.I to tyle,chyba jasne.

 29. janina f

  I dalej ,gdzie była szanowna opinia,kiedy wycięto lipy wokół Kościoła?Rosłe ,rozłożyste,niczym ta z Czarnolasu.Drzewo,owszem to też kawałek historii i idąc dalej literackim tropem te ,wycięte nie wyszepca nam już owych historycznych wydarzeń wokół których trwa ta draka,tak jak drzewa z Gloria Victis.

 30. 0.n.a.

  Wysłałam trzy posty z których dwa są ucięte w połowie.. jeszcze raz dziękuję xa wyjaśnienie Rafale, my tu bez Ciebie jak dzieci we mgle..

 31. Zofia

  Muszę przyznać, że kiedy zobaczyłam zdjęcia zrobiło mi się trochę żal tych drzew. Ale zapewne nic nie dzieje się bez przyczyny. Wszystko ma swój cel. Jednak bardziej zszokowały mnie komentarze. Szczególnie te fałszywe. Ludzie, skąd w Was tyle nienawiści? Człowiek się stara. Dziala bez wytchnienia by cokolwiek zmienić i wciąż widać tego efekty. Czyżby najbardziej odpowiadała Wam opcja, gdy burmistrz nie działa nic? Chcielibyście by i obecny siedział kilkanaście lat u “wujka Krzysia” i nic poza tym, a i za to tez płacić byloby trzeba. Cieszcie się, że komuś w końcu nie są obojętne losy Barańska. Skoro wam ten plac tak kole, to sa inne parki z ławkami pod drzewem. Dlaczego sa puste? A na placu widac
  wciaz rodziny z dziecmi a nie jak kiedys – melina. Piszecie bzdury zeby tylko wywolac afery rodem z PISiorów.

 32. janina f

  Zgadzam się z Zofią,plac jest pełen ludzi przez całe lato i jeszcze jedno ,stał się miejscem kulturalno-rozrywkowym naszego miasta.Az miło popatrzeć,iż teraz jest tam więcej ludzi starszych podczas odbywających się imprez.Nie jest miejscem dla meliniarzy no i wybiegiem dla sąsiedzkich piesków które o porannej i wieczornej porze załatwiały swoje potrzeby

  1. czytelniczka

   A po co stać w błocie na placu szkolnym? Mieliśmy piękne miejsce-zamczysko. Tylko właśnie-mieliśmy……Od czasu 1-szego burmistrza(bo tylko on o nie zadbał) nic nie zrobiono w tym temacie. A raczej odwrotnie-zniszczono co było, resztę zrobił czas. A w każdej przedwyborczej obietnicy zamczysko to sprawa priorytetowa. Obiecanki cacanki, a głupim” beton”- ten do głów i zamiast zieleni.
   A dla włodarza płacimy za dbanie, ochranianie i służbę społeczeństwu-tak! służbę, nie rządy i samowolkę, nie za niszczenie! Więc jeśli ma tak wyglądać jego praca dla miasta , to miej Boże to miasto w opiece…..

 33. s

  Zgadzam sie z zofia. Teraz dni branska czy inne imprezy przyciagaja o wiele wiecej ludzi. Ulice zamykaja i jest bezpiecznie 🙂 co do wypowiedzi czytelniczki, piszesz ze poprzedni burmistrz zadbal o zamczysko…. niby jak. Imprezy nie odbywaja sie tam od lat. Jak on o nie zadbal?? Jakos nie kojarze. Trzeba tez zauwazyc ze sami tez jestesmy winni. Bo czy to burmistrz chodzi i sam tam smieci??

  1. Zamczysko

   “Zamczysko” chyba już ma za sobą najpiękniejsze lata,szkoda.Myślę,że dobrze byłoby wkleić tutaj obietnice naszego obecnego włodarza i konsekwentnie obserwować,reagować na wszelkie nieścisłości związane z obietnicami.Tutaj obietnicy nie było,a działanie szybkie,zdecydowane i nieprzemyślane.
   Co do kultury przedwyborczej,hmm biuletyn Pana Sokołowskiego zostawia wiele do życzenia.Chociażby zachowanie zauważone przez “lipniaka” w stosunku do dzieci :
   http://zhp.bransk.eu/2014/12/03/capstrzyk-z-okazji-rocznicy-wybuchu-powstania-listopadowego/ jest wręcz chamskie.Dlaczego jedni są napiętnowani,inni za nic nagradzani ?

  2. czytelniczka

   Oj! s s , nie czytasz uważnie albo umysł masz przyćmiony. Napisałam wyraźnie- pierwszy Burmistrz,pierwszy! Zadaj sobie trochę trudu i zapoznaj się z faktami , nie obietnicami następnych, obietnicami bez pokrycia. Były tam cudowne imprezy które przyciągały rzesze ludzi w różnym wieku. Albo jesteś młody( choć wiek nie usprawiedliwia niewiedzy), albo zaślepiony.
   Uwierz mi, tam było naprawdę sympatyczniej i o niebo przyjemniej niż na tej” patelni” w centrum miasta.

   1. s

    Faktycznie,przepraszam,moja nieuwaga 🙂 tak pamietam imprezy na zamczysku.to prawda bylam wtedy gowniara.byly fenomenalne.

 34. Zofia

  Beton, beton… W wiekszkosci miast są podobne place i ludzie tak nie mędzą jak Wy, tylko się cieszą. I jeszcze raz powtarzam, są parki bez betonu. Dlaczego sa puste? Jak nie pasuje to masz wybór. Ale widzę, że ciemny lud potrafi jedynie snuć teorie sPISkowe i za wszelką cenę będzie krytykować wszystko co możliwe, bez znaczenia czy coś jest dobre czy nie. Aby tylko podsycić… Wszystko co nowe jest złe, a w internecie jest diabeł.

  1. monika

   ile tych parków bez betonu zostało? Był park przy kinie – mamy lotnisko, był park przy SAMie – mamy parking, był park przy “Kardaszówce”- postawiono tam wielki głaz, a o Zamczysku i terenie przyrzecznym nie wspomnę. Ot wiele mamy tych parków bez betonu…

   1. racja moniko

    Tak, nie mamy parku w ogóle. O ten co był w centrum nie dbano zupełnie-kto wie czy nie celowo. Po co drzewa-przecież leciały liście, robiył ptaszki. Wiec- powycinać drzewa, może ptaszkom pozatykać d..py by nie fajdały, pozawiązywać dzioby by nie śpiewały. Po co komu ich trale , po co wietrzyk w listowiu, po co wiosna i jesień i jej uroki w koronach drzew? Na co to komu? A betonowe słupy! A szarość,po co kolory i przyroda? A słuchawki na uszach by mózg się lasował itp, itd….., Jedyny “niby” park przy “Kardaszówce”- zaniedbany i traktowany po macoszemu. Ale cicho sza! Bo jeśli Włodarz zadba tak jak o ten w centrum, to nie zastanie listek na listku!!!! Niech więc zostanie choć parę drzewek , choć parę…

  2. do zofii

   POwoli, POwoli Zofio droga, teorie sPISkowe już niejeden raz okazały się prawdą, tylko niektórym OPony mózgowe POwysychały. W internecie jest diabeł? Internet można wyłączyć, ale o wiele straszniejszy jest diabeł w POblizu, ten obok,ten jak kameleon-wczoraj czerwony, dziś….święty???

 35. Zofia

  Wiec zamiast szykanowac to moze warto wspierac wladze jaka by nie byla? Wytlumacz ile mozesz zdzialac krzyczac jak juz jest po ptokach? Optymizmu troche i checi trzeba wykazac do dzialania. Moze warto jakies petycje zlozyc zamiast tylko marudzic jaki to swiat okrutny. Bo szczekaniem to chyba drzew nie zasiejesz.

 36. janina f

  A ja znów powrócę do alei.Ja pamiętam lipy po obu stronach jezdni,których od kilku ładnych lat juz nie ma i to nie tych ostatnich czterech.W większości , jak dobrze pamiętam .trzeba było ściąć ,bo wspomniany wcześniej oszołom kończył swoją trasę motorem lub autem .Bez kory nie miały szans dalszej egzystencji.Pozostałe też systematycznie były wycinane i nie została ani jedna.Ale można zaobserwować,iż w puste miejsca zasadzono młode drzewka i prawie cała strona została zagospodarowana.Po stronie południowej ulicy pozostało sporo drzew i myślę ,iż wiosną zostaną zasadzone młode drzewka.Proszę się przyjrzeć jak wyglądają chodniki w miejscu gdzie rosły lipy.Korzenie powypychały je do góry i rok rocznie wymagają poprawy a to też są koszty. I na koniec jeszcze taka refleksja.Kogo by obwinił nie jeden obrońca,gdyby na tym powykrzywianym chodniku odniósł poważne obrażenia?

  1. Rafał Korzeniewski

   Pani Janino – aż się jutro wybiorę i poprzyglądam:) Ahhh te niedobre korzenie!
   W myśl tego co tu Pani na koniec napisała zastanawiam się kogo mam obwiniać jeśli się o taki pieniek potknę i wywrócę:) heh. Oczywiście to żart nie pytanie.

   1. janina f

    Przed WDT-em ,nieładnie to wygląda .Pamiętam piękne lipy w sąsiedztwie swego dzieciństwa.Proszę tak naprawdę przyjrzeć się latem tym pozostałym.Liście oblepione jakimś klejem,poskręcane,kwiat rdzawy i na głowę z tych liści coś kapie.Nie da się schronić pod takim drzewem.Właśnie te przed WDT latem wyglądały okropnie.I nie o politykę tu chodzi,wypośrodkujmy swoje opinie i zajmijmy się tylko drzewami a nie kampanią powyborczą.

 37. krzysiek

  Przedszkole i krzyże to był wstęp. Pani Jasia wie tylko tyle ile wie. A co z innymi placówkami, przecież był insp. oświaty nie tylko w przedszkolu. A co ze szkołami i wspomnianymi Świrydami- to tylko przykład. Historia jest historią, nie można jej wymazać i zmienić, fakt faktem pozostaje.

 38. zofia

  Tak. Ewidentnie ktos tu podsyca. Ps. Rafal nie myl porownania z krytyka. Popisy to nie ten watek raczej. Zaloz odpowiedni to moze sie udziele. Pisalam też o tym ze drzewa beda odsadzone, jednak dziwnym trafem ucielo to, co najwazniejsze a zostalo cos wyrwane z kontekstu.

 39. O.n.a.

  właśnie o tym pisałam wcześniej Zofia, moje komentarze też wskakiwały w części, były porozrywane lub wogóle nic nie wyświetlało..ciekawe dlaczego..???? ale zaraz Rafał napisze swoje mądre przemyślenia na ten temat i zrobi z nas “durne baby” .. 😀

  1. Rafał Korzeniewski

   No nie 🙂 nie zamierzam tego robić, w tej kwestii moje przemyślenia już nic nie zmienią:)

   W zamian za to:
   Proponuję przed opublikowaniem przeczytać to co się napisało.
   Proponuję nie używać też w oknie edycji przycisku Tab.
   Polecam też korzystanie z opcji Replay – dla czytelności postaram się to zmienić niedługo na Odpowiedz

  1. zofia

   I nie pisalam wulgarnych ani obrazliwych tekstow. Same pozytywy. Przejrzalam troche ta strone i mam wrazenie ze to zwyczajna propaganda jest.

   1. Rafał Korzeniewski

    Tak tak, same pozytywne i konstruktywne rzeczy tu piszesz i oczywiście Twoje intencje są szczere, a zdanie obiektywne, co potwierdzi przecież każdy, kto Twe słowa czyta.

    Skoro masz te printscreeny – to proszę bardzo prześlij mi je. Być może rzeczywiście masz jakieś problemy… tylko niepokoi mnie jedno – jak możesz mieć printscreeny czegoś, co wg Ciebie się nie pojawiło? Jeśli mówisz o printscreenach tego co wpisywałaś w pole edycji – to wybacz wpisać można tam cokolwiek. Ale i tak je prześlij – zobaczymy co się na nich znajduje – w końcu na komputerze bez tabulacji wiele może się wydarzyć.

    A skoro wg Ciebie uprawiam tu propagandę i jakieś nieczyste gierki – to ja bardzo proszę byś kontynuując ten wątek podpisała się / bądź podpisał pod swoimi zarzutami własnym imieniem i nazwiskiem. Jeśli nie masz na to odwagi, to wybacz, ale nie będę prowadzić z Tobą dyskusji.
    Pamiętaj też proszę, że internet nie jest tak anonimowy jak Ci się wydaje – a podany email, czy wpisana treść to nie są jedyne ślady, które po sobie pozostawiasz – pozdrawiam Suwalszczyznę.

    By uprzedzić fakty – nie będę udowadniać, ze ziemia jest okrągła. Każdy ma ma prawo do swego zdania a ja nie czuję potrzeby przekonywania każdego do moich racji, szczególnie gdy po drugiej stronie widzę złą wolę.

    1. obserwator

     Zniklo zainteresowanie wyciętymi drzewami, co tam drzewa…Ale ale!!!! U zbiegu dwóch ulic, nieszczęsnej. ogołoconek ul. Sienkiewicza i wyciętej Kościuszki, na rondzie “wrosła piekna, przecudna” choinka. Tak reprezentatywnej nie było nigdy. Ale już po wyborach ,wiec czemu nie! A choinka godna włodarzy….Gratulacje!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *